Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Na co zwracać uwagę przy wyborze uczelni wyższej?

Wybór właściwej uczelni wyższej nie jest łatwy. Warto zatem skorzystać z naszego poradnika, który w prosty i przystępny sposób wyjaśnia na co zwracać uwagę dokonując tak ważnej życiowej decyzji.

Miejsce

To w jaki sposób będziesz wspominał okres studiów jest definiowane przez wiele czynników, a jednym z najważniejszych jest środowisko, w którym będziesz się obracał. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę rodzaje działań rekreacyjnych i kulturalnych w okolicy, ale także pomyśleć o możliwościach znalezienia pracy lub lokalnego stażu.

Poziom nauczania

To bez wątpienia jest najważniejszy punkt rozważań. Im wyższy poziom kształcenia na danej uczelni, tym większe szanse na późniejsze znalezienie dobrej pracy i znacznie lepsza wiedza na temat przedmiotu studiowania.

Jest jeszcze mnóstwo rzeczy do rozważenia poza ocenami, statystykami i nagrodami, które otrzymuje uniwersytet. Warto zadać sobie pytanie czy uczelnia inwestuje w nowoczesny sprzęt, wyposażenie sal wykładowych czy też profesjonalnych wykładowców. Czy będziesz mieć możliwość zastosowania tego, czego się nauczyłeś w praktyce jeszcze przed otrzymaniem dyplomu?

Wysokość opłat i udzielanych stypendiów

Nie ulega wątpliwości, że kwestia finansów podczas studiów jest bardzo ważna, a niekiedy wręcz decydująca. Jeszcze na etapie wyboru kierunku i uczelni warto sprawdzić na jakim poziomie kształtują się opłaty za czesne, jeśli za studia trzeba płacić oraz za co i w jakiej wysokości należy się stypendium socjalne czy też naukowe.

Przeczytaj również: Najlepiej płatne zawody w Polsce