Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

W jaki sposób aplikować na studia?

Proces aplikowania na studia może wydawać się trudny i skomplikowany, jednak w rzeczywistości jest bardzo prosty i niczym nie różni się od aplikowania do szkół średnich czy gimnazjów. Dziś wszystko odbywa się bowiem najpierw przez internet, co jest dla każdego bardzo dużym ułatwieniem – kto bowiem nie korzysta na co dzień z komputera i internetu?

Jak aplikować na studia?

Jeśli już wybraliśmy nasz wymarzony kierunek i uczelnię, a egzamin maturalny mamy dawno za sobą, jest to czas na zarejestrowanie się w systemie rekrutacyjnym naszej uczelni. Każda uczelnia posiada inny system, dlatego jeśli aplikujemy na dwie różne, spodziewajmy się zupełnie oddzielnych graficznie i tekstowo stron. Aplikowanie odbywa się przez założenie konta zgodnie z naszymi danymi osobowymi. Wymagane jest również często wgranie zdjęcia, kopia dowodu osobistego, numer pesel. Dzięki tym informacjom uczelnia będzie mogła pobrać informacje o naszych wynikach maturalnych.

Wyniki maturalne a rekrutacja

Po pobraniu wyników maturalnych i wniesieniu przez nas opłaty rekrutacyjnej, to czas na poznanie wyników. Jeśli zostaliśmy przyjęci, to bardzo dobra informacja. Oznacza to, że musimy zebrać wszystkie potrzebne dokumenty i udać się na uczelnię osobiście w wyznaczonym przez nią terminie. Tam obędzie się podpisanie umowy między studentem, a uczelnią – od tego czasu stajemy się oficjalnymi studentami wymarzonej uczelni.

Przeczytaj również: Na co zwracać uwagę przy wyborze uczelni wyższej?