Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Kraków zimą i latem – w tym mieście nie można się nudzić

Zwiedzanie krakowskiego Rynku Głównego wraz z pobliskimi staromiejskimi uliczkami, zabytkami i Plantami najprzyjemniejsze jest oczywiście podczas ciepłych i słonecznych dni, ale nawet podczas niepogody jest na krakowskim Starym Mieście tyle interesujących miejsc, że w każdym czasie Kraków jest miastem turystycznie atrakcyjnym.

Zimą można poświęcić więcej czasu na spokojne zwiedzanie Podziemi Rynku Głównego z ich podziemną wystawą „Śladem europejskiej tożsamości Krakowa” i licznymi seansami w salach projekcyjnych i kinowej, zapoznać się z historią Zamku Królewskiego wewnątrz tej pięknej budowli czy odwiedzić liczne muzea, jak choćby Muzeum Witrażu na Kazimierzu, Żywe Muzeum Obwarzanka, gdzie można spróbować swoich piekarskich sił robiąc obwarzanek, czy obejrzeć na żywo pokazy wytwarzania szklanych przedmiotów w Centrum Szkła i Ceramiki, spędzić trochę czasu wśród egzotycznych motyli w Muzeum Żywych Motyli. Z kolei relaks po miejskich wędrówkach w zimowe dni zapewni nam krakowski aquapark, jeden z największych w Polsce.

Z kolei latem godzinami można zwiedzać Stare Miasto, Kazimierz i Kleparz, poczuć klimat Wawelskiego Wzgórza, spędzić trochę czasu na nadwiślańskich bulwarach czy w Ogrodzie Botanicznym. Na wielbicieli zwierząt czeka krakowskie Zoo położone w urokliwym Lasku Wolskim a dzieci z pewnością spędzą miło czas w parkach edukacyjnych – Wioskach Świata czy Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema.

Przeczytaj również: Podziemia Rynku Głównego w Krakowie – jakie atrakcje czekają na zwiedzających?