Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Jakie krzesło obrotowe kupić dla dziecka

Krzesło przeznaczone dla dzieci, oprócz wygody powinno spełniać kilka dodatkowych funkcji ważnych dla młodego kręgosłupa, który jeszcze się kształtuje i wymaga solidnego podparcia. Często wydaje nam się, że pozycja siedząca to czas gdy kręgosłup „odpoczywa”. Nic bardziej mylnego, mięśnie odpowiedzialne za postawę napinają się i stale pracują, warto więc aby krzesło było dobrze dobrane.

Jak zbudowane jest krzesło obrotowe?

Każdy z elementów krzesła ma swoją funkcję, a kiepskie materiały mogą szybko się zniszczyć i konieczna będzie wymiana. Bardzo ważny jest krzyżak z kółkami i występuje w dwóch odmianach- do wykładziny i podłogi twardej. Jeśli nie chcemy mieć porysowanego parkietu najlepiej sprawdzić tą informację w specyfikacji. Stelaż to kręgosłup krzesła, im więcej w nim metalu tym bardziej krzesło jest stabilne, krzesło może być cięższe jednak będzie też trwalsze i wytrzymalsze. Siedzisko i oparcie powinno być dopasowane i o ile siedzisko najlepiej by było płaskie z zaokrąglonymi brzegami, o tyle oparcie należy dopasować do kształtu pleców i wieku dziecka. W regulacji pomaga system mobilnych uwypukleń oraz regulacja wysokości podparcie.

Dodatkowe elementy wpływające na komfort użytkowania

Aby krzesło było wygodnie nie wystarczy dobrej jakości stelaż, siedzisko i rama. Odpowiednia regulacja jest bardzo ważna, gdyż pozwala na dopasowanie krzesła do każdej sylwetki. Regulowana wysokość siedziska sprawia, że krzesło dopasować można nawet do bardzo niskiej osoby. System regulowanych podłokietników pozwala na zmniejszenie nacisku na nadgarstki oraz łokcie i daje odpocząć rękom podczas pracy.

Na co zwracać uwagę?

Przy zakupie krzesła obrotowego dla dziecka nie należy kupować wersji krzesła dla dorosłych, gdyż będzie ono za duże i nie będzie możliwości odpowiedniego dopasowania wszystkich elementów. Oprócz systemu regulacji siedziska i oparcia ważna tez jest szerokość i głębokość siedziska a także wysokość. Dziecko musi stopy swobodnie opierać na podłodze, a zgięcie kolan powinno mieć kąt prosty.

Odpowiednie dopasowanie krzesła da nam pewność, że pozycja w jakiej dziecko spędza wiele godzin będzie prawidłowa.