Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Zawód przyszłości – kim warto zostać?

Niejedna dziewczynka czy chłopiec, na zadane w szkole pytanie: kim chcieliby zostać jak dorosną, mają bardzo sprecyzowane odpowiedzi. Zwykle są to strażacy, policjanci, lekarze czy inni bohaterowie dnia codziennego. Życie jednak weryfikuje te dziecięce marzenia i zamiast chęci zostania bohaterem, większość z nas wybiera chęć dostatniego życia. Jaki więc zawód przyszłości zapewni dobre i dostatnie życie? Kim warto zostać?

Zawody elektroniczne

Mówiąc o zawodach przyszłości każdy automatycznie ma przed oczami programistę, czy też analityka danych. To prawda, te zajęcia zawsze będą potrzebne i z pewnością zapotrzebowanie na pracowników o takim wykształceniu i doświadczeniu jeszcze przez bardzo długi czas nie będzie malało, a wręcz przeciwnie. Cały czas obserwowany jest deficyt takich pracowników, co powoduje, że pensje i warunki pracy na tych stanowiskach są niezwykle konkurencyjne.

Zawody ciała

Mało kto zdaje sobie sprawę, co czeka nas w przyszłości i jakie zawody mogą być potrzebne oprócz już wspomnianych. Życie jakie czeka nasze dzieci w przyszłości można z dużą dozą pewności przyjąć, że będzie rozgrywało się jeszcze w większym stopniu w trybie siedzącym niż do tej pory. Z tego powodu ludzie będą bardziej cierpieli na nadwagę, cukrzyce i inne choroby cywilizacyjne. Aby im pomóc, konieczna będzie armia dietetyków, fizjoterapeutów i terapeutów. Już dziś stres z jakim się zmagamy jest niezwykle dużym obciążeniem, a w przyszłości skala tego problemu może być jeszcze większa. To powoduje, że oprócz branży IT, zapewne bardzo dynamicznie rozwijać się będzie branża dietetyczna, sportowa i psychologiczna.

Przeczytaj również: Dlaczego nie pracujemy w swoich wyuczonych zawodach po szkole?