Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Jak przygotować się do matury?

Matura to jeden z najważniejszych egzaminów w życiu. Wiąże się on ze sporym stresem – w końcu od jego wyników często zależy, czy uczeń dostanie się na wymarzone studnia. Jak zatem przygotować się do egzaminu dojrzałości?

Systematyczna nauka

Wielu maturzystów popełnia ogromny błąd „wkuwając” cały materiał na raz, na kilka miesięcy lub nawet tygodni przed maturą. Jednak kluczem do sukcesu jest systematyczna nauka; najlepiej rozpocząć ją już na początku szkoły średniej. Uczniowie klas maturalnych, którzy przez ostatnie lata raczej nie myśleli o zbliżającym się egzaminie dojrzałości – mogą zacząć ją już od września. Im więcej czasu pozostało na naukę, tym mniej stresujący wydaje się egzamin.

Skróty myślowe i mapy myśli

W internecie można znaleźć sporo poradników o tym, jak efektywnie i szybko uczyć się i zapamiętywać przyswajane treści. Należą do nich techniki takie jak tworzenie skrótów myślowych czy map myśli. Nawet jeśli ktoś nie jest przekonany do tego typu praktyk, powinien zapoznać się z treścią poradników – metod nauki jest tak dużo, że istnieje spore prawdopodobieństwo, że mimo sceptycznego nastawienia jednak znajdzie coś dla siebie.

Rezygnacja z dodatkowych zajęć

Przed maturą warto zrezygnować z wszelkich zajęć dodatkowych. Zabierają one mnóstwo czasu i energii, które można przeznaczyć na naukę wybranych przedmiotów. Co więcej, absorbują także uwagę, a skupienie przed egzaminem maturalnym jest rzeczą bardzo ważną.

Przeczytaj również: Jakie studia prywatne wybrać?