Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Jak wygląda proces rekrutacji na studia?

Każdy student z pewnością zastanawia się, jak dokładnie wygląda proces rekrutacji na studia. W rzeczywistości prawie niczym nie różni się od rekrutacji, jakiej dokonywaliśmy w gimnazjum czy szkole średniej. Dzisiaj wszystko możemy zrobić przez internet, a formalności w postaci dokumentów załatwiamy dopiero po oficjalnym przyjęciu nas.

Jak wygląda proces rekrutacji na studia?

Rekrutacja zaczyna się najczęściej w czerwcu. To właśnie wtedy potencjalni studenci muszą stworzyć swoje konta na stronach rekrutacyjnych uczelni. I na tym na razie kończy się rekrutacja, przynajmniej do momentu ogłoszenia wyników. Dopiero gdy uczelnia pozna nasze wyniki maturalne, może oficjalnie nas przyjąć. Ważna jest także opłata rekrutacyjna, którą wnosimy na konto uczelni. Bez niej reszta czynności nie mogłaby przebiec poprawnie, a nasze konto w systemie uczelnianym nie zostałoby po prostu przyjęte.

Przyjęcie na studia

Dopiero wtedy, gdy uczelnia pozna nasze wyniki i stwierdzi, że są one wystarczające, aby przyjąć nas na studia, udajemy się do niej osobiście. Nie możemy zapomnieć wtedy zabrać ze sobą teczki, w której umieścimy wszystkie potrzebne nam dokumenty. Są to: zdjęcie, kopia świadectwa, dowodu osobistego. Zawieramy wtedy także umowę z uczelnią, podpisujemy ją i stajemy się oficjalnie studentami. Zostajemy poinformowani o pierwszych zajęciach, opłacie za legitymację i przyjęciu w progi uczelni.

Przeczytaj również: Absolwentom jakich kierunków najtrudniej zdobyć pracę w zawodzie?