Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Bagażnik samochodowy dla rowerów

Dobry bagażnik samochodowy na rowery powinien spełniać kilka ważnych kryteriów. Przede wszystkim nie chcemy nim zniszczyć auta ani rowerów. Poza tym ważny jest szybki i łatwy montaż oraz stabilność. Zatem jaki model bagażnika wybrać, aby spełnił wszystkie te wymagania?

Bagażnik rowerowy na dach

Tutaj nie warto liczyć się z każdym groszem, a zainwestować w dobry jakościowo produkt. Wydatek rzędu 300 złotych za uchwyt jest jednak tego warty – mamy pewność, że nie zedrzemy lakieru podczas montażu ani używać narzędzi do tego celu.

Wykorzystaj hak holowniczy

Plusem takiego rozwiązania będzie na pewno wygoda. Przemawia za nim głównie płynniejsza oraz szybsza jazda bez zmartwień o rower na dachu, a także bardzo łatwy montaż. Nie trzeba męczyć się z zakładaniem roweru na dach. Jedynym wymogiem jest posiadanie haka holowniczego, aby mieć o co zaczepić bagażnik.

Bagażnik dla wymagających

Jeśli twoje auto jest wysokie oraz nie ma haka holowniczego, nie musisz rezygnować z wygodnego przewożenia rowerów. Na rynku znajdziemy również modele bagażników, które dobrze sprawdzają się zamontowane na klapie auta. Nie jest to rozwiązanie idealne, ponieważ rower wystaje poza obrys auta, ale na pewno dogodniejsze niż ściskanie jednośladu wewnątrz pojazdu.

Przeczytaj również: Jak zabezpieczyć podwozie przed korozją?