Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Najbardziej znane legendy i historie o Krakowie

Kraków to miast, które co roku przyciąga wielu turystów, jest piękne, bardzo malownicze, jest w nim wiele zabytkowych miejsc, które bez wątpienia warto odwiedzić.

Legenda o dzwonie Zygmunta

Legenda głosi, że w pewnego dnia chłopcy postanowili wspiąć się na dzwon Zygmunta i pooglądać go. Gdy udało im się wejść na górę, uczepili się sznura i rozkołysali dzwon, który zacząć dzwonić. Duchowni szybko sprowadzili chłopców na dół biskup powiedział do jednego z nich, że musi zasłużyć sobie na to, żeby Zygmunt dla niego dzwonił. Chłopiec o imieniu Staś odparł, że sobie na to zasłuży. Chłopcem okazał się Stanisław Wyspiański, wybitny polski artysta.

Legenda o sadzawce św. Stanisława

Na dziedzińcu Klasztoru na Skałce jest zlokalizowana sadzawka św. Stanisława nazywana także również Kropielnicą Polską. Stoi tam również barokowa figura biskupa. Legenda mówi o tym, że do sadzawki zostało wrzucone ciało Św. Stanisława i przez 3 dni pilnowały go orły. Od tego rozpoczęła się sława tej wody, która ponoć ma właściwości uzdrawiające dla skóry oraz oczu, choć nie tylko. Do dziś do tego miejsca przybywają pielgrzymi chcąc doświadczyć łaski uzdrowienia.

Czy warto wybrać się do Krakowa?

Oczywiście warto odwiedzić Kraków, jeżeli nie mieliście jeszcze okazji zwiedzić tego miasta. To miejsce pełne legend, historycznych budynków, muzeów, miasto artystów. Jest tam co zwiedzać i bez wątpienia trudno byłoby się nudzić w Krakowie.

Przeczytaj również: Kraków popularny wśród turystów