Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Jak przygotować się do obrony pracy magisterskiej?

Obrona pracy magisterskiej to jeden z ważniejszych momentów w życiu młodego człowieka. Chociaż sporo osób sądzi, że obrona tytuł magistra to tak naprawdę czysta formalność, mimo wszystko warto podejść do tego na poważnie i dobrze się przygotować. Ocena z obrony wchodzi bowiem w skład ostatecznej oceny na dyplomie. Warto mieć ją jak najwyższą, w niektórych sytuacjach może ona stanowić o sukcesie w zdobyciu wymarzonej pracy.

Jak przygotować się do obrony pracy magisterskiej?

Obrona pracy magisterskiej, jak zresztą sama nazwa wskazuje, to obrona badań i wyników badań związanych z pisaniem swojej pracy badawczej, czyli właśnie pracy magisterskiej. Dobrze jest zatem raz jeszcze na spokojnie zapoznać się z wynikami, jak również mieć pewność co do przeprowadzonej części statystycznej. Ważne znaczenie ma również zapoznanie się z teorią zawartą w pracy, ponieważ część pytań podczas obrony może dotyczyć właśnie tego aspektu.

Wiedza ze studiów

Podczas obrony pracy magisterskiej mogą pojawić się nie tylko pytania dotyczące tematu pracy oraz prowadzonych badań, ale również różne pytania z toku studiów, które częściowo mogą dotyczyć tematyki seminarium magisterskiego i prowadzonych badań, mogą jednak być też zupełnie różne. Warto zatem przynajmniej trochę poczytać przed obroną, szczególnie o tematach, które są specjalizacją osób będących w komisji podczas obrony pracy magisterskiej. Być może któreś z pytań to będzie właśnie pytanie dotyczące ich dziedziny.

Przeczytaj również: Dlaczego czytamy coraz mniej książek