Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Najczęściej wybierane kierunki studiów podyplomowych

W dzisiejszych czasach model kariery jest taki, że ukończenie tylko podstawowego kierunku studiów to mało. Przez całe życie zawodowe trzeba się bowiem rozwijać, zdobywać nowe kompetencje i kwalifikacje, czasami nawet przekwalifikować. Jakie kierunki studiów podyplomowych są najczęściej wybierane?

Studia podyplomowe dla humanistów

Sporo absolwentów studiów humanistycznych decyduje się na podjęcie później studiów podyplomowych. Popularne są różnego rodzaju kierunki pedagogiczne, kierunki związane z psychologią biznesu, mediacjami czy negocjacjami. Poza tym wciąż popularne są kierunki związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi, a także studia menedżerskie MBA.

Studia na kierunkach ekonomicznych

Absolwenci studiów ekonomicznych również mają szerokie pole do popisu jeżeli chodzi o wybór kierunków podyplomowych. Branża finansowa to jedna z tych, w których można naprawdę sporo zarabiać, tobą nie jeżeli jest się na przykład analitykiem biznesowym czy finansowym. Również specjaliści z zakresu podatków, rozliczeń w ramach Funduszy Europejskich, to poszukiwani specjaliści.

Studia z programowania

Bardzo popularne są również kierunki szeroko związane z informatyką i programowaniem. W kraju wciąż brakuje kilkadziesiąt tysięcy osób z jakimi kwalifikacjami, dlatego też taki zawód oraz możliwość szybkiego rozwoju kariery w nim, kusi. Wybierając studia podyplomowe dla siebie warto rozeznać się na rynku pracy, a także dopasować je do już posiadanych kwalifikacji, by je rozszerzyć i zwiększyć sobie pole manewru podczas szukania nowego zatrudnienia.

Przeczytaj również: Jak przygotować się do obrony pracy magisterskiej?