Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Kobieta u mechanika – czyli jak nie dać się oszukać w warsztacie

Już dawno utarło się przekonanie, że kobiety nie znają się na samochodach oraz są gorszymi kierowcami. Nawet, jeśli jest ono mylne, wciąż żyje w przeświadczeniu wielu mechaników. Jak nie dać się oszukać podczas oddawania samochodu do warsztatu?

Wybranie dobrego mechanika

Rada jest banalna, jednak ciężko ją zrealizować. Dobry mechanik nie tylko doskonale zna swój fach, ale także dotąd zdobyta opinia nie pozwoli mu na stosowanie przekrętów na autach klientów. Tyczy się to także osób, które kompletnie nie znają się na motoryzacji.

Uczciwe rozliczanie kosztów napraw

Podczas wizyty u mechanika często jest on w stanie wstępnie określić, co uległo awarii. Powinien od razu podać orientacyjną kwotę wymiany na inną część bądź zakupu nowej. To sprawi, że kolejne naprawy będą konsultowane z właścicielem samochodu. Gdy tak się nie stanie, klient może odmówić zapłaty za wykonaną pracę.

Autoryzowane serwisy

Zaletą takich miejsc jest z pewnością odpowiednie, specjalistyczne wyposażenie. Mamy również pewność, że w razie jakichkolwiek problemów mamy szansę na wywalczenie reklamacji. Trzeba jednak liczyć się z kilkoma minusami. Jednym z nich będzie bardzo wysoka cena wykonanej usługi.

Przeczytaj również: Jakie opony na jaką nawierzchnię?