Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

O czym pamiętać, jadąc w trasę za granicę?

Dłuższa trasa zawsze wymaga starannego przygotowania. Jednak wyjazd za granicę jest szczególny – planując go, warto mieć na uwadze kilka dodatkowych kwestii.

Sprawdzenie stanu technicznego pojazdu

Oczywiście obowiązkowym elementem przygotowania do wyjazdu jest kontrola stanu technicznego pojazdu. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na stan hamulców i opon, poziom płynów eksploatacyjnych i ciśnienia w kołach. Ważny jest też stan akumulatora. Należy pamiętać, że wszelkie awarie poza granicami kraju mogą być bardzo problematyczne, ponieważ o wiele trudniej uzyskać wsparcie chociażby ze strony pomocy drogowej.

Sprawdzenie przepisów ruchu drogowego obowiązujących w danym kraju

Wybierając się za granicę, należy zapoznać się z przepisami obowiązującymi na drogach nie tylko w kraju, do którego zamierzamy się udać, ale również we wszystkich państwach, przez które przejeżdżamy, W sposób szczególny należy zwrócić uwagę na ograniczenia prędkości. Warto zapoznać się także z tabelami opłat za przejazdy autostradami.

Drobne w obcej walucie

Kierowcy często o tym zapominają – nie wszędzie można zapłacić w euro. Planując przejazd przez kraj, w którym obowiązuje inna waluta – warto zaopatrzyć się w niewielką ilość gotówki, za którą będzie można kupić coś do picia, jedzenia czy też zatankować samochód w razie potrzeby. Nie jest to element obowiązkowy przygotowania do wyjazdu, jednak często pozwala zaoszczędzić sporo nerwów i stresu.

Przeczytaj również: Kobieta u mechanika – czyli jak nie dać się oszukać w warsztacie