Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Studia w języku angielskim, czy warto się na takie zdecydować?

Współcześni młodzi ludzie starają się zrobić wiele, aby jak najlepiej wykorzystać czas studiów. Minęły czasy, gdy studia były okresem nieustannej zabawy i imprez. Dzisiaj od początku trzeba zawalczyć o to, by mieć jak najlepszy start na drodze zawodowej. Pomaga w tym ukończenie prestiżowej uczelni, albo podjęcie studiów w języku angielskim.

Studia w języku angielskim na polskiej uczelni

Warto podjąć kierunek studiów, w którym przynajmniej część lektoratów prowadzona jest w języku angielskim. To doskonała okazja to zaznajomienia się z branżowym językiem angielskim, oraz do rozwinięcia umiejętności językowych w ogóle. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że współcześnie jest to wciąż bardzo ważne. Umożliwia rozwijanie kariery międzynarodowej, daje też szansę na przykład na spędzenie części studiów na wymianie na uczelni zagranicznej.

Dlaczego warto studiować zagranicą?

Wzięcie udziału w jednej z wymian międzynarodowych, a zatem spędzenie semestru czy dwóch na zagranicznej uczelni, gdzie studiować będzie się na przykład w języku angielskim, to jedna z najfajniejszych przygód w życiu młodego człowieka. To możliwość poznania zupełnie nowej kultury oraz ludzi dosłownie ze wszystkich części świata, a przynajmniej Europy. To rozwój nie tylko w sferze studiowanego kierunku, ale też w dużo szerszym znaczeniu. A zatem studia w języku angielskim na polskiej uczelni, a także studia w języku angielskim na uczelni zagranicznej, to zdecydowanie bardzo dobry pomysł.

Przeczytaj również: Biurko i fotel dla dziecka – jak dobrać je właściwie