Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Komputer, laptop czy konsola? Co wybrać do grania

Wybranie dla siebie odpowiedniego sprzętu do grania nie jest sprawą łatwą. Na rynku dostępnych jest kilka możliwości, które różnią się między sobą zasadniczymi kwestiami. Nie zmienia to jednak faktu, iż dla gracza najbardziej w sprzęcie liczy się grywalność gier, przyjazność użytkowania, no i oczywiście cena.

Co wybrać dla gracza?

Chcąc zakupić sobie sprzęt do grania, do wyboru mamy właściwie trzy możliwości: komputer, laptop, albo konsole. Każda z tych trzech opcji ma swoje słabe i mocne strony. Jak zatem prezentują się w przypadku najważniejszych dla gracza cech?

Grywalność

Pierwszy punkt jest najbardziej kontrowersyjny i zależy w głównej mierze od konkretnych upodobań graczy. Wszystko zależy od tego, w jakie gry dana osoba lubi grać. Jeśli będą to symulacje samochodowe, PC i konsola zostawią daleko w tyle laptopa. Jeśli jednak gry strategiczne, konsole przegrywają z kretesem. Można więc uznać, że w tym punkcie każda z platform wygrywa na swój sposób.

Łatwość w użytkowaniu

W tym wypadku o wiele łatwiej jest wyłonić zwycięzcę i przegranego. Zdecydowanie wygrywa w tym wypadku konsola, która od samego początku projektowania, stworzona została do grania. Interfejs, kontroler, czy też łatwość uruchamiania gier, wszystko jest na najwyższym poziomie. Na drugim biegunie jest laptop, który jest zwyczajnie niewygodny w graniu właściwie w każdy rodzaj gier, ze względu na mały ekran i brak prawdziwiej myszki lub kontrolera.

Cena

Podobnie jak w przypadku punktu drugiego, najlepsza jest konsola, a najsłabszy laptop. Konsole z łatwością kupimy za około 1500zł, natomiast za laptopa do gier trzeba zapłacić nawet 3x tyle. Gdzieś pośrodku plasuje się komputer.

Werdykt

Jeśli szukamy sprzętu stricte do grania i inne walory użytkowe nas nie interesują, najlepszym wyborem, zdecydowanie będzie konsola.

Przeczytaj również: Jak utylizować stare części komputerowe?