Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Najmodniejsze kierunki studiów

Ukończenie wyższej uczelni i zdobycie solidnego wyksztalcenia to bez wątpienia jedno z najważniejszych życiowych osiągnieć młodych ludzi. Nie wszystkie kierunki gwarantują jednak dobrą pracę. Co więcej, aby wykonywać określone zawody trzeba skończyć konkretne studia.

Niestety od wielu lat wiadomo, że polski system edukacji plasuje się bardzo daleko od ideału. Młode osoby stojące przed życiowym wyborem nie wiedzą, które kierunki studiów zapewnią im najlepszą pracę w przyszłości. Uniwersytetom i uczelniom technicznym z kolei brakuje nieco elastyczności na stale ewoluującym rynku pracy. Gdzie zatem warto studiować, aby nie bać się przyszłości? Które kierunki studiów są obecnie najpopularniejsze i najmodniejsze?

W ostatnich latach najmodniejsze kierunki studiów to bez wątpienia informatyka, filologia angielska, filologia hiszpańska, psychologia, prawo, a także kierunek lekarsko-dentystyczny. W zależności od prestiżu uczelni, o jedno miejsce stara się tam od kilku do kilkudziesięciu kandydatów. Konkurencja jest zatem ogromna, ale z pewnością warto startować w tym wyścigu. Nagrodą jest solidne wykształcenie i niemal pewna praca po zdobyciu upragnionego dyplomu.

Oczywiście nie wszyscy kandydaci są zainteresowani tymi kierunkami. W ostatnich latach ogromny napływ nowych studentów przeżywają przede wszystkim uczelnie techniczne, które zdaniem wielu ekspertów gwarantują ciekawe zatrudnienie już w czasie trwania nauki.

Przeczytaj również: Jakie studia prywatne wybrać?