Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Najpiękniejsze krakowskie panoramy – które widoki warto zobaczyć?

Kraków to nie tylko stare kamienice, Wawel, wąskie, klimatyczne uliczki, parki ale również piękne panoramy. Gdzie w Krakowie można podziwiać piękne widoki? o tym poniżej.

Zakrzówek

Zakrzówek znajduje się na południowym zachodzie od centrum Krakowa. To dawny kamieniołom wapienia, obecnie zalany wodą, tworzy piękny zalew, choć jest tam nieco niebezpiecznie ze względu na pionowe ściany. Zakrzówek to nie tylko piękne widoki, miejsce spotkań młodzieży, ale również atrakcja dla nurków, którzy mogą zejść pod wodę.

Kopiec Krakusa

Kopiec Krakusa leży w dzielnicy Podgórze, jest to wzniesienie usypane na najwyższym wzniesieniu wapiennego zrębu Krzemionek. Bardzo ciekawe miejsce, z którego pięknie widać całą panoramę Krakowa. Bez wątpienia warto wybrać się w to miejsce.

Wawel

Piękne widoki są również z Wawelu, można tam wejść o każdej porze dnia. Wiele osób przychodzi tam robić zdjęcia. Można obserwować stąd Wisłę i okolice.

Taras Hotelu Starego

Panorama Rynku i Starego Miasta będzie dobrze widoczna z tarasu Hotelu Starego. To jeden z lepszym punktów obserwacyjnych, miejsce bardzo klimatyczne.

Taras Akademii Muzycznej

Kolejne dobre miejsce do obserwowania Krakowa – znajduje się w tym miejscu restauracja, także przy okazji można coś zjeść czy napić się kawy. Taras znajduje się na ul. Św. Tomasza 43.

Jak widać w Krakowie nie brakuje miejsc, z którym można podziwiać piękną panoramę miasta. Warto wybrać się w te miejsca, szczególnie jak zależy nam na wykonaniu pięknych zdjęć.

Przeczytaj również: Od czego zależą ceny zorganizowanych wycieczek?