Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

TOP 10 muzeów, które musisz odwiedzić będąc w Krakowie

Muzea stanowią integralną część Krakowa, można znaleźć tutaj bardzo dużo zabytkowych kościołów, pięknych kamienic, miasto oferuje wiele atrakcji turystycznych. Nawet, jeżeli nie przepadamy za zwiedzaniem muzeów, warto je zobaczyć, być może dzięki temu będzie można zmienić zdanie na ich temat.

Muzeum Narodowe

Muzeum Narodowe w Krakowie, to jedno z większych muzeów, które oferuje wiele. W tym miejscu odbywa się większość najciekawszych wydarzeń oraz wystaw kulturalnych. Z pewnością warto odwiedzić, to miejsce.

Muzeum Podziemne Sukiennice

To muzeum powstało stosunkowo niedawno, odkryto różnego rodzaju przedmioty, ludzkie szczątki, narzędzia codziennego użytku, pozostałości brukowanych ulic itp. To jedno z bardzie nowoczesnych, multimedialnych muzeów, które bez wątpienia warto zobaczyć. W każdy wtorek można wejść do niego bezpłatnie.

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

Muzeum zostało założone przez Andrzeja Wajdę. To bardzo ciekawa propozycja, szczególnie jak ktoś interesuje się kulturą wschodu. Można zapoznać się z obrazami, architekturą oraz zbrojami samurajów.

Oprócz tego warto wybrać się do takich miejsc jak:

  • Muzeum Sztuki Współczesnej Mocak,
  • Dom Jana Matejki,
  • Muzeum Wyspiańskiego w Kamienicy Szołayskich,
  • Muzeum Historyczne Miasta Krakowa Fabryka Emalia Oskara Schindlera,
  • Muzeum Archeologiczne,
  • Muzeum Farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum,
  • Muzeum Lotnictwa Polskiego.

W Krakowie jest wiele ciekawych muzeów, które bez wątpienia warto odwiedzić. Warto się przekonać również do takiej formy rozrywki, Kraków udowadnia, że nawet w muzeum nie sposób się nudzić. Warto dokładnie przemyśleć plan zwiedzania tego miasta, gdyż w kilka dni trudno będzie zwiedzić wszystkie ciekawe miejsca i zabytki, a warto je zobaczyć.

Przeczytaj również: Najlepsze atrakcje dla dzieci w Krakowie