Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Stół warsztatowy – jak wybrać najlepszy?

Stoły warsztatowe, jak sama nazwa wskazuje, są obowiązkowym wyposażeniem każdego warsztatu. Oprócz tego wykorzystuje się je też w różnorodnych serwisach czy halach produkcyjnych. Na co należy zwracać uwagę, przy wyborze stołu warsztatowego?

Solidna konstrukcja

Wybierając stół warsztatowy należy zwrócić uwagę na to, aby był on wytrzymały i solidny. Warto przyjrzeć się stołom ciężkim, które można wyposażyć w wiele dodatkowych elementów, nie tracąc przy tym na stabilności. Stół musi być przy tym też odpowiednio wytrzymały, tak aby służył nam również podczas nieco bardziej skomplikowanych napraw.

Dodatkowe elementy stołu

Dużą popularnością cieszą się stoły warsztatowe z dodatkową tylną ścianą, która pozwala na wygodne przechowywanie narzędzi. Można bowiem zamontować na niej haczyki, które sprawią, że wszystkie potrzebne narzędzia będą pod ręką. Przydatne okażą się też szuflady i półki, na które powinni zwracać uwagę ci majsterkowicze, którzy posiadają dużą ilość różnych niezbędnych materiałów.

Stoły warsztatowe na kółkach

Jeśli wymagana jest duża mobilność i możliwość przemieszczania miejsca pracy, najlepiej sprawdzą się stoły warsztatowe na kółkach. Dzięki nim będzie można bez problemu przenieść stół w inne miejsce warsztatu. Kupując jednak stół na kółkach warto zwrócić uwagę, aby posiadał on funkcjonalną i dobrze działającą możliwość blokady wszystkich kół. Zapewni to dużą stabilność podczas pracy, która w przeciwnym wypadku mogłaby zostać utracona.

Przeczytaj również: Wszystko o nowych zasadach zdawania prawa jazdy