Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Dokumenty wymagane na studia podyplomowe

Wybierasz się na studia podyplomowe i zastanawiasz się, jakich dokumentów potrzebujesz? Okazuje się, że nie jest to takie łatwe, bowiem każda uczelnia narzuca inne wymagania. Powinniśmy więc przygotowania dokumentów rozpocząć właśnie od zapoznania się z regulaminem naszej przyszłej uczelni.

Jakie dokumenty na studia podyplomowe?

Najczęściej od studenta obiegającego się o przyjęcie na studia podyplomowe wymaga się: podania o przyjęcie na studia składanego do rektora, odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych, ewentualne skierowanie przez firmę, zdjęcie. Student musi liczyć się także z opłatą rekrutacyjną, której ilość jest różna w każdej uczelni.

Dokumenty a zmiana uczelni

Jeśli wcześniej studiowaliśmy na innej uczelni, a na studia podyplomowe przenosimy się do innej bądź zagranicznej, na pewno musimy liczyć się z zmienionymi zasadami. Nie zakładajmy więc, że potrzebne będą te same dokumenty. Pierwszym krokiem jest dokładne przeczytanie regulaminu. Tylko dzięki temu dowiemy się, czy aby na pewno posiadamy wszystkie wymagane dokumenty. Kiedy już zbierzemy je wszystkie, nadejdzie czas na zrobienie zdjęcia. Jest ono niezbędne, ponieważ na jego podstawie wydawana jest legitymacja. Tak więc wygląda w skrócie proces rekrutacji na studia podyplomowe, jednak aby zasięgnąć więcej informacji, najlepiej zapoznać się ze stroną internetową uczelni bądź udać się do dziekanatu.

Przeczytaj również: Zawód przyszłości – kim warto zostać?