Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Jak zabezpieczyć podwozie przed korozją?

Rdza bez wątpienia jest bardzo poważnym problemem dla każdego pojazdu. Uszkodzenia spowodowane przez korozję są nieodwracalne i dlatego bezwzględnie należy im zapobiegać.

Na rynku bez problemu można natrafić na wiele różnych preparatów, które wykonane są w oparciu o dobrej jakości masy bitumiczne i kauczuk. Znakomicie chronią one podwozie pojazdu nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale również przed działaniem żrących substancji chemicznych. Co więcej, tego typu dodatkowa powłoka ochronna umieszczona pod samochodem stanowi także bardzo dobry izolator dźwięku.

Substancje, które konserwują i zabezpieczają podwozie można dostać zarówno w postaci sprayu, a także płynnej masy, którą nakłada się ręcznie. Zarówno jeden preparat, jak i drugi powinno się stosować przy stosunkowo wysokiej temperaturze powietrza wynoszącej około 20 stopni Celsjusza. Przed nałożeniem każdego z nich należy starannie umyć i odtłuścić powierzchnię, która jest przeznaczona do zabezpieczenia. Prace tego typu najlepiej jest wykonywać na świeżym powietrzu, jednocześnie w miarę możliwości korzystając z kanału bądź też z podnośników.

Czyszczenie warto przeprowadzać za pomocą oleju opałowego, który jest znacznie tańszy od benzyny. Z kolei do odtłuszczania można zastosować zwykłe domowe detergenty takie jak np. płyny do mycia naczyń. Warto przy tym pamiętać, że szampony do włosów czy żele i płyny do kąpieli nie nadają się do tego celu. Podobnie wygląda to z typowymi szamponami samochodowymi, które mają za zadanie konserwację lakieru.

Przeczytaj również: Na czym polega EcoDriving?