Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Jak polski Fiat 126 p stał się sławny za granicą?

Jeszcze 15 lat temu na polskich ulicach jeździło wiele fiatów 126 p. Niestety swego czasu kojarzyły się one z kiczem i tandetą. Były to tanie samochody o słabych parametrach technicznych i mało ciekawej konstrukcji. Jednak fiaty 126 stały się znowu modne, a ich ceny bardzo wzrosły. Obecnie Fiat 126 jest kultowy, a sława tego Youngtimera urosła jeszcze za sprawą zainteresowania nim hollywodzkiego aktora Toma Hanksa.

Fiat 126p – sławny klasyk

W czasie kręcenia scen do jednego ze swoich filmów, na Węgrzech, Tom Hanks zobaczył przy drodze stojącego tam Fiata 126 p. Ponieważ jest miłośnikiem starych samochodów postanowił zrobić sobie z nim zdjęcie. W ten sposób moda na fiata 126p jeszcze się zwiększyła, a naszego polskiego malucha poznał cały świat, dzięki Tomowi Hanksowi. Zdjęcie z fiatem 126p umieścił na swoim portalu społecznościowym. Dzięki temu wielu ludzi ponownie zainteresowało się tym samochodem, a egzemplarze kolekcjonerskie uzyskały naprawdę wysokie ceny.

Akcja samochód dla Toma Hanksa i wsparcie bielskiego szpitala dziecięcego

Monika Jaskólska zorganizowała zbiórkę na fiata dla Toma Hanksa. Kupiono i odrestaurowano turkusowego malucha, którego przemalowano na biało. Aktor był bardzo szczęśliwy z samochodu i podziękował za ten prezent. Zadeklarował wtedy, że wesprze szpital w Bielsku, jak i przeznaczył na ten cel koszulkę z autografem. Dzięki tej akcji o Bielsku dowiedzieli się ludzie z całego świata, jak sława naszego malucha zdecydowanie wyszła poza granicę Polski.

Przeczytaj również: O czym pamiętać, jadąc w trasę za granicę?