Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Studia i praca – jak je połączyć?

Młodzi ludzie coraz częściej decydują się na to, by pierwsze lata swojej dorosłości poświęcić nie tylko na studia, ale też na podjęcie pierwszej pracy. Często skutkuje to szybszym rozwojem w sferze zawodowej. Osoby pracujące już podczas studiów, dużo szybciej odnajdują się na rynku pracy i osiągają na nim sukcesy.

Studia i praca – jak to wszystko połączyć

Z pracą podczas studiów nie mają większych problemów osoby uczące się w trybie zaocznym. W ich przypadku zjazdy odbywają się najczęściej co dwa tygodnie, mogą zaczynać się w piątki popołudniu, albo od soboty. Kto zatem chciałby na serio zaangażować się w pracę na cały etat, zdecydowanie musi wybrać studia zaoczne. W tym przypadku nawet studia wieczorowe nie są do końca dobrym wyborem – zajęcia mogą odbywać się bowiem już około 16:00, a zatem trudno będzie zdążyć na nie po pracy.

Studia dzienne i praca

W przypadku studiowania w trybie dziennym, wszystko zależy od ilości zajęć. Na niektórych kierunkach, praca zarobkowa jest jak najbardziej możliwe. Jest jednak sporo kierunków, które wymagają pełnego zaangażowania się umysłowego, są bardzo absorbujące, a student czy studentka mogą jedynie myśleć o podejmowaniu pracy od czasu do czasu, na przykład na umowę zlecenie. Z pewnością tak wymagającym kierunkiem jest na przykład medycyna. Szukając dla siebie pracy na studiach, warto wziąć pod uwagę swoją dyspozycyjność. W bardzo wielu miejscach zatrudniających studentów wymagana jest bowiem praca na zmiany. Jeżeli ktoś studiuje w trybie dziennym, praca zmianowa jest naprawdę dużym utrudnieniem.

Przeczytaj również: Studia zaoczne – najpopularniejsze kierunki