Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

TOP 10 atrakcji w Krakowie, które musisz zobaczyć

Kraków to bardzo piękne miasto, które warto odwiedzić, ma niepowtarzalny klimat, jest pełne ciekawych miejsc, jest co zwiedzać. W Krakowie można znaleźć wiele niepowtarzalnych budynków, muzeów, miejsc, które bez wątpienia warto zobaczyć.

Wawel

Podstawa to oczywiście Zamek Królewski na Wawelu, który można zwiedzać z przewodnikiem. Można zejść do grobowców oraz zwiedzić komnaty królewskie. Miejsce niezwykła, z którego są piękne widoki.

Kopiec Kościuszki

Kopiec Kościuszki to kolejne miejsce, które bez wątpienia warto zobaczyć. Oczywiście to nie jedyny kopiec w Krakowie, jednak chyba najbardziej znany. Od tego miejsca niedaleko znajduje się również ZOO.

Sukiennice

Warto odwiedzić również Sukiennice, gdzie można kupić pamiątki, biżuterię itp. Pod Sukiennicami znajduje się natomiast podziemne muzeum, gdzie można podziwiać, jak ludzie żyli kilkaset lat temu. Muzeum jest dość nowe, bardzo multimedialne, ciekawe, można oczywiście skorzystać z pomocy przewodnika, który opowie nam krok po kroku, co znajduje się w muzeum, co zostało odkryte podczas wykopalisk.

Brama Floriańska

Brama Floriańska to mur, którym kiedyś było otoczone miasto. Obok znajduje się forteca w kształcie walca.

Piękne kawiarnie

Oczywiście nie można ominąć też okolicznych pięknych kawiarni oraz restauracji, gdzie serwuje się bardzo różnorodne jedzenie. Warto wstąpić na coś dobrego, można znaleźć także cukiernie, gdzie można zjeść pyszne ciasto albo drożdżówkę.

Przeczytaj również: Krakowski obwarzanek – skąd pochodzi i dlaczego jest tak popularny