Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Jak wybrać dobrego adwokata?

W życiu każdego człowieka może pojawić się problem, którego rozwiązanie będzie wymagało pomocy prawnika. Jak zatem wybrać dobrego adwokata?

Poszukiwanie adwokata rozpoczyna się zwykle w gronie bliskich znajomych, którzy mogli korzystać z usług prawnika bądź znają taką osobę. Poczta pantoflowa bardzo często pozwala na znalezienie zaufanego adwokata o pożądanej specjalizacji. Pozytywne opinie wśród znajomych dają duże szanse na współpracę ze skutecznym fachowcem. Rekomendacje znajomych pomagają także zorientować się jaka jest wysokość cen za usługi prawników w okolicy. Poza rekomendacjami znajomych warto sprawdzić również opinie o danej kancelarii lub konkretnym adwokacie w Internecie.

Dobry adwokat powinien charakteryzować się przede wszystkim rzeczowością oraz oddaniem sprawom, które prowadzi. Istotne jest również to ile rozpraw sądowych wygrał, a także jakie ma doświadczenie. Nie oznacza to jednak, że należy z góry przekreślić wszystkich młodych adwokatów, którzy niedawno rozpoczęli praktykę. Młodzi prawnicy często bardzo przykładają się do prowadzenia swoich pierwszych spraw, ponieważ walczą o zbudowanie dobrego wizerunku w branży i w oczach klientów. Nie zlecają ich również aplikantom, lecz zajmują się nimi osobiście ze wszystkimi szczegółami. Pierwsze, bezpośrednie spotkanie z potencjalnym prawnikiem pozwala na sprawdzenie jakie jest jego podejście do klientów i spraw, które prowadzi. Jeżeli zrobił on pozytywne wrażenie, warto dać mu szansę, mimo braku doświadczenia.

Przeczytaj również: Umowa darowizny – jak ją poprawnie przygotować