Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Studia MBA – dlaczego warto je wybrać?

Współcześni ludzie coraz bardziej świadomie myślą o rozwoju własnej kariery już na początku życia zawodowego. Niektórzy mają sprecyzowane plany co do tego, jak i droga zawodowa będzie wyglądała za 5 czy 10 lat. Odhaczają poszczególne stopnie rozwoju i awansu zawodowego, planują również podjęcie kolejnych studiów czy kursów. Na tej całej ścieżce z pewnością warto wziąć pod uwagę studia MBA, które są jedną z lepszych inwestycji wtedy, gdy myśli się o rozwoju w zawodzie menadżera.

Dlaczego warto wybrać studia MBA?

Niektóre kierunki studiów po prostu otwierają drogę do kariery. Tak jest między innymi z bardzo prestiżowymi studiami MBA, które generalnie są dedykowane dla osób chcących rozwijać się w zawodzie menadżera w różnych branżach. Kto zatem ma pewne predyspozycje do zarządzania zespołem pracowników albo ma już doświadczenie w takiej pracy, zdecydowanie powinien pomyśleć o zainwestowaniu właśnie w te studia. Im wcześniej tym lepiej – aby piąć się po szczeblach kariery w bardzo wielu korporacjach, tego typu wykształcenie jest niezbędne.

Ile to kosztuje?

Takie studia niestety nie należą do tanich. Zwykle nabór na nie prowadzą prywatne uczelnie, najczęściej te bardziej prestiżowe, na których czas na może kosztować nawet kilka tysięcy zł za rok. Decyzję o rozpoczęciu tych studiów warto zatem poprzedzić poważnymi przemyśleniami, jednak z pewnością inwestycja w studia MBA wcześniej czy później zwróci się.

Przeczytaj również: Stypendia – jaką pomoc finansową od uczelni może uzyskać student?