Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Najpiękniejsze parki krakowskie

Krakowskie Planty znane są nie tylko wszystkim Polakom, ale i szerokim rzeszom turystów zagranicznych. Ich uroda, zarówno w dzień jak i w nocy, jest zniewalająca, a park zachwyca nie tylko bogactwem małej architektury, ale również historią.

Park Jordana

Planty to jednak nie jedyny piękny park w Krakowie. Równie dużym parkiem położonym niedaleko Muzeum Narodowego jest Park im. Henryka Jordana – na jego terenie znajdują się boiska do siatkówki, piłki nożnej i koszykówki, place zabaw, skate park, stawek, górka do jazdy na sankach w zimie, miasteczko rowerowe, muszla koncertowa oraz obiekty gastronomiczne.

Ogród Botaniczny

Wart obejrzenia jest również założony w 1783 roku Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego, który jest obecnie najstarszym tego typu obiektem w Polsce. Gromadzi tysiące okazów roślin na powierzchni prawie 10 ha i wpisany został do rejestru zabytków, jako cenny obiekt przyrody, pomnik historii nauki, sztuki ogrodniczej i kultury. Zwiedzanie ogrodu możliwe jest w sezonie letnim – od listopada do kwietnia ogród otwierany jest tylko przy specjalnych okazjach.

Lasek Wolski

Uroczysko Las Wolski zwane popularnie Laskiem Wolskim, położone w zachodniej części Krakowa, pełni funkcje rekreacyjne. Znajduje się tu krakowskie zoo oraz kilka polan wypoczynkowych. Infrastrukturę turystyczną uzupełniają obiekty gastronomiczne i parkingi a sieć ścieżek spacerowych ma około 40 km długości. Ciekawostką jest, że od lat dwudziestych do pięćdziesiątych XX wieku funkcjonowały w Lasku Wolskim skocznie narciarskie.

Przeczytaj również: Zwiedzanie na własną rękę czy z przewodnikiem? Plusy i minusy