Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Weekend w Krakowie – co warto zwiedzić?

Żeby naprawdę zwiedzić Kraków, trzeba by było w nim zamieszkać co najmniej na kilka miesięcy. Jeśli jednak nie dysponujemy taką ilością czasu, i możemy spędzić jedynie 2, 3 dni w Grodzie Kraka, warto zobaczyć chociaż najważniejsze zabytki.

Zwiedzanie dobrze jest zacząć od Starego Miasta – pospacerować po Plantach, obejrzeć Barbakan, przejść przez Bramę Floriańską, przy której można podziwiać (a także kupić) obrazy krakowskich artystów i dalej ulicą Floriańską dostać się do Rynku Głównego, gdzie koniecznie trzeba wejść do Kościoła Mariackiego i Sukiennic, a następnie pospacerować trochę po klimatycznej dzielnicy żydowskiej, Kazimierzu i tak zakończyć dzień pierwszy.

Drugiego dnia rozpoczynamy znowu od Rynku Głównego i spacerując ulicą Grodzką, zajrzeć możemy do Muzeum Żywych Motyli, gdzie możemy podziwiać i dotykać te piękne, efemeryczne zwierzęta. Po pożegnaniu egzotycznych motyli czas na Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła a następnie na XI wieczny warowny Kościół św. Andrzeja. Stąd, przez Plac św. Marii Magdaleny przejść można na ulicę Kanoniczną gdzie mieści się Hotel Copernicus goszczący niegdyś miedzy innymi Miłosza, Szymborską, Vaclava Havla czy Helmuta Kohla oraz dom Jana Długosza. Stąd już tylko kawałek do Zamku Wawelskiego z jego Zamkiem Królewskim, Katedrą, Dzwonem Zygmuntem i Smoczą Jamą. Zwiedzanie Wawelu zakończyć można spacerem po nadwiślańskich bulwarach.

Trzeci dzień w Krakowie zaczynamy oczywiście od Rynku Głównego, gdzie warto zwiedzić Podziemia Rynku. Pełni wrażeń, przespacerujmy się ulicą św. Anny koło starych budynków Uniwersytetu Jagiellońskiego a następnie Wiślaną i Gołębią do Brackiej i Franciszkańskiej, przy której mieści się Pałac Arcybiskupi ze słynnym Papieskim Oknem. Tu zakończmy naszą wycieczkę solennie sobie obiecując, że wrócimy nie raz do pięknego Krakowa.

Przeczytaj również: Najpiękniejsze parki krakowskie