Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Jak przechowywać opony w domu?

Często zdarza się, że na strychach i w piwnicach przechowywane są najróżniejsze artykuły, które razem tworzą niemały bałagan. Jednymi z nich mogą być opony. Posiadacze samochodów często przechowują opony sezonowe w nieładzie, podczas gdy ich wygodne składowanie jest proste i pozwala na zachowanie porządku.

Regał na opony

Regały na opony dostępne są w najróżniejszych rozmiarach i kształtach. Te mniejsze występują w postaci kilku metalowych rurek, które umożliwiają przechowywanie czterech opon. Tego typu regał jest niewielki i schludny, przy czym jednocześnie nadaje wnętrzu profesjonalizmu. Na rynku dostępne są też większe regały, umożliwiające jednoczesne przechowywanie więcej niż czterech opon. Najczęściej wykorzystywane są w profesjonalnych warsztatach samochodowych, jednak mogą z nich korzystać też posiadacze dwóch i większej liczby samochodów.

Odpowiednie warunki przechowywania

Warto pamiętać o tym, aby przechowywać opony w odpowiednich warunkach. Zbyt duża wilgoć może negatywnie wpłynąć na trwałość opony, przez co nie nadają się one do trzymania w każdej piwnicy. Ponadto należy ograniczyć wpływ czynników zewnętrznych na opony. Dobrym pomysłem może być przykrycie ich folią, co uchroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi. Warto też raz na jakiś czas sprawdzać stan opon, jeśli były one wcześniej używane. Dotyczy to przede wszystkim kontrolowanie zużycia poprzez sprawdzanie wysokości bieżnika w oponie.

Przeczytaj również: Najlepsze tory wyścigowe w Polsce