Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Które samochody psują się najmniej?

Decydując się na zakup samochodu, oprócz takich jego parametrów jak silnik, wyposażenie, czy też oczywiście cena, warto jest również wziąć pod uwagę różnego rodzaju rankingi i zestawienia dotyczące awaryjności poszczególnych modeli aut.

Jaki ranking jest najlepszy?

Rankingów dotyczących awaryjności dostępnych jest bardzo wiele. Aby wybrać najbardziej miarodajny, najlepiej jest zawierzyć takiemu, który dane dotyczące awaryjności przygotował na podstawie przejechanych przez dany samochód kilometrów. Większość rankingów opiera się na wieku auta, co jest dosyć mało miarodajne. Te dla których wyznacznikiem jest przebieg auta są znacznie bardziej wiarygodne.

Jaki samochód jest najmniej awaryjny?

Na podstawie zebranych danych wynika, że najmniej awaryjnymi autami są te produkowane tuż na naszą zachodnią granicą. Samochody niemieckie zwyciężają w rankingu bezawaryjności bez najmniejszego problemu. Na drugim miejscu w zestawieniu sklasyfikowane zostały samochody japońskie. Jeśli chodzi o konkretne modele, to najmniej awaryjnym samochodem został wybrany BMW Serii 1, który według zgromadzony danych, aż w 97,8 %przypadków bez najmniejszego problemu przeszedł przegląd techniczny. Równie wysokie pozycje zajmowały auta Skody i Seata, ale biorąc pod uwagę, że są częścią niemieckiego koncernu, tylko upewnia nas to w przekonaniu o bezawaryjności niemieckiej myśli technicznej.

Przeczytaj również: Brak ważnej polisy OC – jakie kary i konsekwencje czekają na kierowców?