Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Najpopularniejsze kierunki studiów w roku 2020/2021

Kilka najbliższych tygodni po maturach jest czasem wzmożonego poszukiwania uczelni, wydziałów i w końcu indeksów, aby móc rozpocząć studiowanie wymarzonego kierunku. Jak co roku wyścig po upragniony indeks jest bardzo dynamiczny i zażarty. Jak to się przedstawia obecnie i jakie kierunki studiów są najpopularniejsze w roku akademickim 2020/2021?

Popularne kierunki

Obecne w tym roku trendy co do wyboru kierunku studiowania nie różnią się diametralnie od lat poprzednich. Również w tym roku na większości uczelni króluje filologia, ekonoma i studia menedżerskie. Choć konkretne kierunki i ich popularność jest zależna oczywiście od konkretnej uczelni, a nawet miasta.

W Warszawie, na Uniwersytecie Warszawskim, aż 20 osób ubiega się o jedno miejsce na studiach japonistyki i koreanistyki. Kolejnymi w rankingu popularności są studia menedżerskie i dziennikarskie, na których trzeba walczyć aż z 19 osobami.

Na północy kraju, a dokładniej mówiąc na Politechnice Gdańskiej, 33 osoby ubiegają się i jedno miejsce na studia ekonomiczne, a po 10 osób na studia z filologii angielskiej i psychologii.

W Toruniu na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika około 16 osób na studia lekarskie, 7osób na filologie angielską i około 6 osób na logistykę. Jak więc widać zależność regionu od preferowanego kierunku studiów jest bardzo zauważalna. Nie zmienia to jednak faktu, że trend dla całego kraju jest bardzo widoczny. Znacznie ponad normę wybierane są studia z zakresu filologii, zarządzania i ewentualnie medycyny.

Przeczytaj również: Co zrobić gdy nie dostaniemy się od razu na studia?