Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Krakowie

Kraków dostarcza niesamowitych wrażeń nie tylko dorosłym, również dzieci nie będą się nudzić poznając przy okazji perłę kultury europejskiej, jaką niewątpliwie jest to cudowne miasto. Zwiedzanie warto zacząć od Zamku Królewskiego na Wawelu, a tam przejść do jaskini zwanej Smoczą Jamą, w której według legendy mieszkał słynny Smok Wawelski. Obok zewnętrznego wejścia do mieszkania smoka, stoi jego ziejąca ogniem (na smsa) podobizna.

W Centrum Szkła i Ceramiki z kolei, można zobaczyć na żywo pokazy ręcznego formowania szkła, a w Żywym Muzeum Obwarzanka nie tylko poznać historię tego najbardziej znanego krakowskiego przysmaku, ale również zobaczyć, jak się go wytwarza i zrobić obwarzanek własnoręcznie.

Z kolei Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, park edukacyjny pod chmurką działający od kwietnia do października, proponuje dzieciom rozwijającą zabawę. Można tu zaznajomić się ze zjawiskami przyrodniczymi używając np. wielkiego kalejdoskopu czy wiru wodnego działającego na korbkę. Kolejnym parkiem edukacyjnym jest wystawa Wioski Świata, gdzie można poznać kultury z najdalszych zakątków naszego globu – Ghany, Mongolii, Peru czy Papui.

Kraków oferuje również wiele możliwości beztroskiego relaksu w gronie rodziny. Na zabawie można spędzić czas w jednym z największych w Polsce aquaparku (Park Wodny Kraków), parku trampolin Jump Park czy w krakowskim zoo prezentującym około 1500 zwierząt z 250 gatunków.

Przeczytaj również: Najpiękniejsze krakowskie panoramy – które widoki warto zobaczyć?