Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Kontrola drogowa – 6 najczęstszych powodów zatrzymań na drodze przez policję

Większość kierowców została przynajmniej raz zatrzymana przez policję. Jakie są najczęstsze powody takich zatrzymań?

1. Przekroczenie prędkości

Radiowozy policyjne ustawione na poboczach dróg czy w bramach wjazdowych mierzą prędkość przejeżdżających pojazdów radarem i „wyłapują” tych, którzy przekroczyli tą dozwoloną. Tory wyścigowe to odpowiednie miejsce dla fanów szybkiej jazdy.

2. Kontrola trzeźwości

Badanie alkomatem przypadkowych kierowców jest częstą praktyką ze strony policji. Działania te mają na celu przede wszystkim wyeliminowanie z ruchu drogowego osób kierujących pojazd pod wpływem alkoholu.

3. Podejrzany wygląd samochodu

Kontroli często poddawane są pojazdy, które sprawiają wrażenie niesprawnych. Kierowcy starych modeli dotkniętych w dużym stopniu rdzą, z przepalonymi tłumikami czy innymi widocznymi uszkodzeniami mogą spodziewać się kontroli drogowej znacznie częściej.

4. Rutynowa kontrola drogowa

Podczas rutynowej kontroli drogowej policjant weryfikuje prawo jazdy kierowcy, jak również dokumenty samochodu, którym się porusza. Często uwaga zwracana jest także na zapięte pasy i szczegóły (takie jak na przykład naklejka na szybie).

5. Niesprawne oświetlenie

Częstym powodem zatrzymań jest także niesprawne oświetlenie samochodu (tylne lub przednie) lub tablicy rejestracyjnej.

6. Popełnienie wykroczenia

Przejechanie na czerwonym świetle, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej linii czy inne wykroczenie drogowe również może być powodem do zatrzymania, jeśli zostanie zauważone przez policję.

Przeczytaj również: Gdzie tankować? Czyli słów kilka o jakości paliwa na stacji