Data publikacji:

Kategoria:

Autor wpisu:

Komentarze:

Gra miejska w Krakowie – świetny sposób na zwiedzenie miasta

Gra miejska to sposób na połączenie zwiedzania, integracji oraz świetnej zabawy. Jest atrakcyjną formą spędzania czasu zarówno podczas firmowych wyjazdów i konferencji, jak i klasowych wycieczek. Może być też wspaniałym prezentem dla bliskiej osoby, oryginalnymi zaręczynami czy sposobem na spędzenie wieczoru panieńskiego lub kawalerskiego.

Gry miejskie, które odbywają się w Krakowie łączą zwiedzanie, zabawę i przygodę z niezaprzeczalnym urokiem średniowiecznego miasta pełnego legend, nastrojowych miejsc i ducha przeszłości. Istotną cechą każdej gry miejskiej jest jej niepowtarzalność i indywidualność – można dopasować ją do wymagań każdej grupy, biorąc pod uwagę czas, wiek jej członków, fizyczne możliwości oraz porę roku.

Najbardziej klasyczną, mającą edukacyjny charakter i umożliwiającą zapoznanie się z wieloma krakowskimi zabytkami oraz bogatą historią miasta jest gra „Poszukiwanie skarbu” w wielu odsłonach. Grupa korzystając z wskazówek i podpowiedzi, musi dotrzeć do określonego punktu w mieście, w którym zlokalizowany jest skarb.

Inną formą gry, polecaną zwłaszcza grupom, których członkowie znają już Kraków, a nacisk ma zostać położony raczej na dobrą zabawę w interesującej scenerii są wszelkie gry kryminalne. Uczestnicy wcielają się w detektywów, którzy badając znaki pozostawione w konkretnych lokalizacjach oraz przesłuchując świadków i podejrzanych, mają za zadanie rozwikłać jakąś zagadkę kryminalną.

Przeczytaj również: Błąd w sztuce lekarskiej – jak udowodnić lekarzowi pomyłkę